obrázek bez popisu

Velký bazén: 25.6°C brouzdaliště: 22.6°C vzduch: 15.4°C

Koupaliště Bystřice pod Hostýnem

Podrobnější informace k cenám a provozní době naleznete zde.

Otevřeno denně 8:00 - 20:00

NA KOUPALIŠTI V BYSTŘICI POD HOSTÝNEM MŮŽETE SPORTOVAT I LENOŠIT

Hostýnské vrchy jsou pověstné krásnou přírodou. Možnosti pro aktivní odpočinek ale nenabízejí jen lyžařské či cyklistické trasy, ale i koupaliště v městském lesoparku Zahájené v Bystřici pod Hostýnem, kde si na své přijde každý.

Návštěvníci mají k dispozici velký, téměř padesáti metrový bazén,dvě skluzavky a zónu s možností skákání do vody. Koupaliště je uzpůsobenopro všechny zájmové skupiny z řad rodin, seniorů či sportovně aktivních lidí.Rodiny s dětmi uvítají brouzdaliště, skákací hrad, trampolínu nebo dětskéhřiště. Sportovně naladění návštěvníci si mohou zahrát beach volejbal či pingpong a dále mohou využít každodenního ranního a večerního kondičního plavání.

Široký sortiment rychlého občerstvení uspokojí i náročné zákazníky.

Každý prázdninový víkend se můžete těšit na aqua aerobic, animačníkroužek pro děti nebo na zbrusu nové trampolínové hřiště s "Mega Hradem a skluzavkou".

MĚSTO BYSTŘICE POD HOSTÝNEM

Město Bystřice pod Hostýnem leží na úpatí Hostýnských vrchů v nadmořské výšce 308 metrů. V současnosti žije ve městě 8 369 obyvatel. Nejstarší zpráva pochází z roku 1368. Titul "město" však dostala Bystřice až o necelých 500 let později, roku 1864. V jeho historii se vystřídalo několik pohrom v podobě povodní a požárů, které často zničily téměř celou obec. Největšího rozkvětu dosáhlo město po roce 1861, kdy zde Michael Thonet založil, tehdy ve světě ojedinělou, továrnu na ohýbaný nábytek. I když firma v průběhu let několikrát změnila majitele i název, tradice výroby ohýbaného nábytku se v ní udržela až do dnešních dnů.

Pravděpodobně nejlákavějším místem v okolí je poutní chrám Nanebevzetí Panny Marie na sv.Hostýně. Přímo ve městě pak najdeme někdejší Loudonský zámek, který se pomalu zpřístupňuje veřejnosti, kostel sv. Jiljí na náměstí T.G.Masaryka, kapličku na někdejším, dnes již zrušeném, hřbitově, či bývalou Thonetovu vilu - tzv. "Zámeček". Neméně zajímavý je i místní hřbitov s hrobkou Loudonů nebo hroby Fr.Ondrúška, H.Schwaigera, Fr.Táborského, Dr.Vlasty Fialové.

Přijměte pozvání také do krásné přírody, jíž se může pochlubit okolí města. Zvlněná krajina se spoustou značených turistických tras láká milovníky procházek i houbaře. Dobré jsou i místní lyžařské sjezdovky, lyžařské běžecké tratě a cyklostezky. Možnosti rekreace nabízí i letní koupaliště, tenisové kurty a hřiště minigolfu.